|
|
Rouwen is een vingerafdruk

De voorbije weken namen een aantal klassen van onze school deel aan een onderzoek in verband met rouwen bij jongeren. Oud-leerling Jan Van Wolvelaer ondervroeg de leerlingen van zes klassen.
In de godsdienstles die voorafging aan het onderzoek was het thema rouwen bij jongeren reeds aan bod gekomen. Ook tijdens en na het onderzoek konden leerlingen met vragen of/en emoties bij leerkrachten terecht.
Aansluitend op dit onderzoek kwam dr. Let Dillen van de RUG op woensdag 26 november op uitnodiging van ons oudercomité spreken over ''De pubertaal van rouw''.
Dr. Let Dillen bracht voor de ruim 40 aanwezigen een erg gedocumenteerd en genuanceerd beeld over rouwen bij jongeren. Na de pauze bleek uit de vraagstelling de grote betrokkenheid van de aanwezigen. Door de rijke inhoud en de eerlijke interactie tussen de aanwezigen was deze avond leerrijk en sfeervol.
Uit de lezing:
…
* Omgaan met rouw is een erg persoonlijke aangelegenheid: rouwen is een vingerafdruk.
* Rouwen kan op heel erg jonge leeftijd: immers, je rouwt van zodra je je hecht aan iemand.
* Erg sterke reacties kunnen behoren tot een normaal rouwpatroon; niet te snel denken dat therapie noodzakelijk is. Enkel als er gedurende lange geen evolutie is en er sprake is van aanhoudend extreem gedrag is therapie aangewezen.
* Rouwen is (veel) breder dan pijn: ook warmte, liefde, boosheid, schuld, verantwoordelijkheid, schaamte en angst kunnen aan bod komen.
* Een oprecht luisterend oor zijn voor de rouwende en jongeren écht zien (en aanspreken) is van groot belang
* Rouwen is schommelen tussen het dagelijkse leven en het verlies
* Op kantelmomenten in het leven geef je aan verlies een nieuwe-andere plaats/invulling.
…
Dr. Dillen bezorgde ons een pdf –bestand van haar lezing. Interesse? Klik hier.
|
Vandaag
Kleuterschool
Lagere school
Internaat
Eten & drinken
College Info
IC Hou
|
|