zoeken  
    HERAANLEG KRUISPUNT DRIEKONINGEN * PowerPoint-voorstelling lezing 'PUBERTOCHT' * EXAMENROOSTERS JUNI

Coppens, Joseph Constant Livin (leraar wijsbegeerte 1926-1927)

Coppens, Joseph Constant Liévin (leraar wijsbegeerte 1926-1927)

Geboren te Dendermonde op 12 oktober 1896.
Primus perpetuus aan het Heilige Maagdcollege te Dendermonde in augustus 1914.
Priester gewijd op 29 mei 1920.
Doctor in de theologie aan de KU Leuven in 1923.
Aalmoezenier van Les Bénédictines de la Rue Monsieur van oktober 1923 tot juli 1924.
Subregent aan het Heilige Geestcollege te Leuven van juli 1924 tot juli 1925.
Magister in de theologie in juli 1925.
Onderpastoor te Sint-Niklaas op 15 september 1925.
Leraar wijsbegeerte aan het Kleinseminarie te Sint-Niklaas op 30 september 1926.
Professor Oud Testament en godsdienstgeschiedenis aan de KU Leuven van 31 juli 1927 tot 1967.
President van het Pauscollege te Leuven van 31 juli 1930 tot 1967.
Erekanunnik van het Sint-Baafskapittel te Gent op 25 september 1933.
Lid van de Koninklijke Academie voor Wetenschappen van België in 1939.
Huisprelaat van de Paus op 12 juni 1958.
Overleden te Korbeek-Lo op 23 mei 1981.

(Bron: L. Schokkaert (ed.), Biografisch repertorium van de priesters van het bisdom Gent 1802-1997, Leuven, 1997, deel I, nr. 797, p 82)

Kleuterschool
Lagere school
Internaat

 

Vandaag

 
Info 'Wat na eerste Latijnse?' in AvW en Calfac
 
Schoolrestaurant
Menu secundair - uitleg
College Info
IC Hou
SJKS-Knack

 

Creatief-actief


Toneel 
Indigo 
Skairo 
In Dulci Jubilo
 
 

Ligging

Hoe bereik je ons?